Zestaw planerów

Co to w ogóle jest? Czy mi się przyda? Czy nie szkoda na to czasu? 

Otóż zacznijmy od początku. Udostępniam dla Ciebie zestaw planerów, który składa się z kalendarza miesięcznego, pamięciownika, jadłospisu, podróżownika i nawykownika. Postaram się opisać każdy z osobna i przybliżyć ich przydatność.

Kalendarz – tu chyba nie muszę się rozpisywać, jest to miesięczny kalendarz z miejscem na zapisanie najważniejszych terminów. 

Pamięciownik – to taka kartka z miejscem na zapisanie myśli, cytatów, a może numeru telefonu? U mnie wisi na lodówce, w moim miejscu dowodzenia, czyli w kuchni. Często łapałam się na tym, że w momencie kiedy akurat chciałam coś zapisać, bo mi akurat do głowy wpadło, to zawsze nie było na czym! A tak mam teraz pamięciownik. Co więcej – kiedy już go zapiszesz, to możesz zrobić w nim dziurki i schować do segregatora. 

Jadłospis wraz z listą zakupów – chyba najważniejsza lista w naszym domu! Kiedyś nie ogarniałam posiłków ani zakupów, marnowałam jedzenie kupując go za dużo. Odkąd nauczyłam się planować posiłki a co za tym idzie – także zakupy, marnowanie jedzenia nie jest problemem. U mnie działa to tak, że najpierw wypisuję obiady na cały tydzień, następnie śniadania i kolacje, staram się też zaplanować, np. pieczenie ciast. Z tej listy posiłków łatwiej jest zrobić listę zakupów, które staram się robić raz w tygodniu. Poza tym ustalając posiłki na kolejny tydzień możesz zobaczyć co już było w zeszłym tygodniu i ustalić inne posiłki, co daje Ci bardziej urozmaicony jadłospis. A kiedy masz już 3-4 jadłospisy to możesz…  korzystać z nich w następnych tygodniach! Zyskujesz czas, nie jesz ciągle tego samego, oszczędzasz pieniądze kupując tylko to, co potrzebne, nie wyrzucasz nadmiaru jedzenia. Fajne co? 

Podróżownik – dla mnie niezastąpiony podczas pakowania się! Co przy trójce dzieci bywa ciężkie. Na tej liście znajdziesz listę ubrań i butów, miejsce na przekąski, dokumenty i leki oraz na notatki i inne. Dla mnie to bardzo istotne kolumny,

Dokumenty – muszę pamiętać o dowodach osobistych, książeczka chce zdrowia, kartach ubezpieczeniowych

Przekąski – dla każdego coś innego, warto zaplanować wcześniej szczególnie przed długą podróżą (u nas zazwyczaj 10-12 godzin) 

Leki – zdarzyło mi się nie zabrać leków przeciwgorączkowych dla dzieci i plasterków, dodatkowo zawsze mam coś przeciwbólowe go i coś na biegunkę 😉W notatkach zapisuję np. sprzęty lub zabawki, które dodatkowo mamy zabrać, a w innych np. upominki czy inne rzeczy, które mam komuś przywieźć. Z tą listą naprawdę łatwiej z organizujesz pakowanie i jest szansa, że niczego nie zapomnisz 😁

Nawykownik – do monitorowania wprowadzanych nawyków, bo jak wiadomo każdy nowy nawyk trzeba monitorować, aż wejdzie nam w krew 😜

Częstuj się, korzystaj z tego co pomaga również mi, poniżej masz bezpośredni link do pobrania lub wejdź w zakładkę „Do pobrania”. Co miesiąc postaram się o nową szatę graficzną. 

Bezpośredni link do pobrania zestawu: https://drive.google.com/file/d/1gK_WFnhV4NPpRbNZg_wNPKZvAC9xF56k/view?usp=sharing

A Ciebie proszę tylko o informację zwrotną, czy takie planery są przydatne czy może czegoś Ci w nich brakuje? Miłego planowania!! 

Monika

4 comments

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *