Sweterek na drutach

Sweterek bawełniany, narzutka dla dziewczynki, rękaw 3/4

Skończony!!
Sweterek- narzutka dla dziewczynki, u mnie na rozmiar około 134-140 cm. Docelowo ma być taką narzutką na letnie ciepłe dni, kiedy to w ciągu dnia jest upalnie, ale ranki bywają nieco chłodne. Latem ciepłe swetry okazują się za ciepłe, dlatego powstał pomysł, aby stworzyć coś lekkiego!!
Taki właśnie jest ten bawełniany sweterek - przewiewny, szeroki (żeby sukienki się pod nim nie gniotły), a jednocześnie jest warstwą okrywającą, kiedy rankiem słońce nie grzeje tak mocno.

Sweterek "Summer wind"

Od czego zacząć dzierganie sweterka "Summer wind"?

Najpierw chcę Ci powiedzieć, że ten sweterek to raglan robiony od dołu. Czy już pracowałaś w taki sposób? Bardzo lubię ten rodzaj dziergania, bo tu zawsze wychodzą mi równe rękawy!! Serio. Zaczynam od zrobienia dołu aż do wysokości pach. W tym przypadku jest to 170 oczek i zaczynam od przerobienia 10 rzędów ściągaczem. Następnie oddzielam na przedzie swetra po 10 oczek, które będę przerabiać ściegiem francuskim tak, żeby powstały mi dwa brzegi swetra - na jednym zrobiłam 3 dziurki, a na drugim przyszyłam 3 guziki.
Przód i tył sweterka to tylko oczka prawe (prawa strona roboty) i oczka lewe (lewa strona roboty).

Sweterek "Summer wind"

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.