Mitenki ombre

Jesień i mitenki

Jesień!! 
To taki fajny czas kiedy to na rękawice jeszcze jest za ciepło, ale bez nich to jednak łapki marzną!! Fantastycznie jeśli ta jesień jest złota, polska, ciepła w pięknych kolorach!! 
Ale nawet jeśli taka jest w ciągu dnia, to jednak przyznaj, że ranki i wieczory bywają bardzo chłodne, ba!! Zdarzają się nawet przymrozki!! Czujesz to na swoich dłoniach, myślisz sobie, że na rękawice to jeszcze za wcześnie, ale jednak przydałoby się otulić je cieplutką dzianiną!!

Mam dla Ciebie idealną odpowiedź na to – zrób sobie mitenki!! 
Są naprawdę proste w wykonaniu, ważną rolę odgrywa tu nie wzór, a włóczka!! 
Niech będzie ciepła, naturalna, niech to będzie wełna, może być merynos, alpak, a nawet owcza, tylko pposzę – nie akryl!! On na pewno Cię nie ogrzeje!!
To co? Jesteś gotowa?

Co to są te mitenki?

Wikipedia mówi że:
Mitenka lub mitynka (od starofranc. mite – rękawiczka) – rękawiczka bez palców lub okrywająca palce tylko w połowie. Mitenki noszono od XVIII wieku jako dodatek do eleganckiego stroju, popularne także w XIX i XX w. Początkowo bardzo zdobne, z jedwabiu lub koronki, mogły być długie lub krótkie.

Tak więc puszczamy wodze fantazji!!Wyobraź sobie jak byś chciała, żeby wyglądały Twoje mitenki, zakup odpowiednie materiały i do dzieła!!
Poniżej daję Ci kilka przykładowych zdjęć mitenek, które ja zrobiłam, a także przepis, który powstał podczas dziergania.
Będę wdzięczna, jeśli dasz mi informację zwrotną, czy takie notatki są dla Ciebie pomocne!!

Moje przykładowe mitenki

A teraz to, co tygryski lubią najbardziej!!

Wrzucam tu właśnie moje „Zapiski z dziergania”, z których jak najbardziej możesz skorzystać!! Chciałabym pisać właśnie w takiej formie, ale muszę wiedzieć, czy Tobie to się przyda 😉

Wystarczy, że wejdziesz w ten link: 
https://drive.google.com/drive/folders/1tt9ZN9y0LN-RVmywiedWJgUT0KOC6C7Q?usp=sharing

Lub kliknij w obrazki:

Mitenki
Mitenki
Mitenki
Mitenki

Do tych notatek będzie również nagrany film, aby wszystko było jeszcze bardziej czytelne i zrozumiałe. to co, jak się mają Twoje dłonie??

Z gorącymi pozdrowieniami
Monika